Today

1a Divisió

Ranger's Ranger's - UE Santa Coloma II UE Santa Coloma II
Atlètic Club II Atlètic Club II Cancelled Sant Julià Sant Julià
La Massana La Massana - FC Santa Coloma II FC Santa Coloma II

2a Divisió

Penya Encarnada Penya Encarnada - FC Santa Coloma FC Santa Coloma
Pas de la Casa Pas de la Casa - Atlètic Club d'Escaldes Atlètic Club d'Escaldes
Inter Club d'Escaldes Inter Club d'Escaldes - Esperança d'Andorra Esperança d'Andorra
Ordino Ordino - UE Santa Coloma UE Santa Coloma

Liga Profesional Argentina

River Plate River Plate - Boca Juniors Boca Juniors

Primera Nacional

Mitre de Salta Mitre de Salta - Gimnasia Mendoza Gimnasia Mendoza
Arsenal Arsenal - San Martín San Juan San Martín San Juan
Deportivo Madryn Deportivo Madryn - Chaco For Ever Chaco For Ever
San Miguel San Miguel - Racing Córdoba Racing Córdoba
Chacarita Juniors Chacarita Juniors - Agropecuario Agropecuario
Aldosivi Aldosivi - Nueva Chicago Nueva Chicago
Gimnasia y Tiro Gimnasia y Tiro - Gimnasia Jujuy Gimnasia Jujuy
Atlético Rafaela Atlético Rafaela - San Telmo San Telmo
Colón Colón 0 - 0 Temperley Temperley
Estudiantes Río Cuarto Estudiantes Río Cuarto - Deportivo Morón Deportivo Morón

Torneo Federal A

San Martín Formosa San Martín Formosa - Sarmiento Resistencia Sarmiento Resistencia
Cipolletti Cipolletti - Circulo Deportivo Circulo Deportivo
Kimberley Mar del Plata Kimberley Mar del Plata - Villa Mitre Villa Mitre
Sol de Mayo Sol de Mayo - Germinal de Rawson Germinal de Rawson
Douglas Haig Douglas Haig - Independiente Chivilcoy Independiente Chivilcoy
Huracán Las Heras Huracán Las Heras - Camioneros Rio Grande Camioneros Rio Grande
Olimpo Olimpo - Deportivo Santamarina Deportivo Santamarina
Sansinena Sansinena - Deportivo Rincón Deportivo Rincón
Estudiantes de San Luis Estudiantes de San Luis - Argentino Monte Maíz Argentino Monte Maíz
Defensores Belgrano VR Defensores Belgrano VR - El Linqueño El Linqueño
Atenas Atenas - San Martín Mendoza San Martín Mendoza
Sportivo Las Parejas Sportivo Las Parejas - Def. de Pronunciamiento Def. de Pronunciamiento
Central Norte Central Norte - Crucero del Norte Crucero del Norte
Sarmiento de La Banda Sarmiento de La Banda - Juventud Antoniana Juventud Antoniana

Prim B Metro

Villa Dálmine Villa Dálmine - Liniers Liniers
Fénix Fénix - Flandria Flandria
Los Andes Los Andes - Colegiales Colegiales
Argentino Quilmes Argentino Quilmes - Villa San Carlos Villa San Carlos
Sacachispas Sacachispas - Excursionistas Excursionistas
Midland Midland - Dock Sud Dock Sud

Primera C

El Porvenir El Porvenir - Puerto Nuevo Puerto Nuevo
Luján Luján - Lugano Lugano
Real Pilar Real Pilar - Centro Español Centro Español
General Lamadrid General Lamadrid - Mercedes Mercedes
Ituzaingó Ituzaingó - Central Córdoba Central Córdoba
Deportivo Paraguayo Deportivo Paraguayo - Victoriano Arenas Victoriano Arenas

A-League Men

Central Coast Mariners Central Coast Mariners Postp. Adelaide United Adelaide United
Perth Glory Perth Glory 2 71' 2 Western United Western United

Queensland Premier League

SWQ Thunder SWQ Thunder 0 - 1 St George Willawong St George Willawong

Queensland NPL

Rochedale Rovers Rochedale Rovers 1 - 5 Brisbane Roar II Brisbane Roar II
Olympic Olympic 0 - 0 Gold Coast United Gold Coast United

South Australia NPL

Adelaide United II Adelaide United II - South Adelaide Panthers South Adelaide Panthers
Adelaide United U23 Adelaide United U23 2 - 1 South Adelaide Panthers South Adelaide Panthers

New South Wales NPL

Sydney Olympic Sydney Olympic 2 - 1 NWS Spirit NWS Spirit
Sydney United Sydney United 3 - 2 Marconi Stallions Marconi Stallions
Wollongong Wolves Wollongong Wolves - Sydney II Sydney II
Western Sydney W. II Western Sydney W. II 3 - 0 Blacktown City Blacktown City
APIA Leichhardt APIA Leichhardt 3 90' 2 Rockdale Ilinden Rockdale Ilinden
Wollongong Wolves Wollongong Wolves 3 - 2 Sydney FC U23 Sydney FC U23

FQPL 3 Metro

Redcliffe Dolphins Redcliffe Dolphins - Brisbane Knights Brisbane Knights
North Brisbane North Brisbane - Univ. Queensland Univ. Queensland

Northern NSW NPL

Broadmeadow Magic Broadmeadow Magic Postp. Maitland Maitland
Charlestown Azzurri Charlestown Azzurri 1 - 2 Lambton Jaffas Lambton Jaffas

Capital Territory NPL

Gungahlin United Gungahlin United 3 - 2 Canberra Olympic Canberra Olympic

Victoria NPL 2

Melbourne City II Melbourne City II - Preston Lions Preston Lions
Melbourne City U21 Melbourne City U21 - Preston Lions Preston Lions

A-League Women

Central Coast Mariners Central Coast Mariners - Sydney Sydney
Newcastle Jets Newcastle Jets - Melbourne City Melbourne City

First Division A

Cercle Brugge Cercle Brugge - Antwerp Antwerp
Kortrijk Kortrijk - RWD Molenbeek RWD Molenbeek
Union Saint-Gilloise Union Saint-Gilloise - Club Brugge Club Brugge
Sporting Charleroi Sporting Charleroi - AS Eupen AS Eupen

First Amateur Division

Oud-Heverlee Leuven II Oud-Heverlee Leuven II - Thes Sport Thes Sport
Cappellen Cappellen - Tienen Tienen
Union Namur Union Namur - Dessel Sport Dessel Sport

Second Amateur Division ACFF

RUS Binche RUS Binche - La Louvière Centre La Louvière Centre
Stockay-Warfusée Stockay-Warfusée - Rochefort Rochefort
Union Saint-Gilloise II Union Saint-Gilloise II - Ganshoren Ganshoren
Eendracht Aalst Eendracht Aalst - Ninove Ninove
Cercle Brugge II Cercle Brugge II - Harelbeke Harelbeke
RFC Wetteren RFC Wetteren - Sparta Petegem Sparta Petegem
Zelzate Zelzate - Olsa Brakel Olsa Brakel
Diegem Sport Diegem Sport - FC Lebbeke FC Lebbeke
Mechelen II Mechelen II - Rupel Boom Rupel Boom

Third Amateur Division VFV A

Wambeek-Ternat Wambeek-Ternat - Westhoek Westhoek
Sint-Denijs Sport Sint-Denijs Sport - VW Hamme VW Hamme
Eendracht Wervik Eendracht Wervik - HO Kalken HO Kalken
Elene-Grotenberge Elene-Grotenberge - Avanti Avanti
Roeselare Daisel Roeselare Daisel - Pepingen-Halle Pepingen-Halle
Wolvertem Merchtem Wolvertem Merchtem - Blankenberge Blankenberge
Berg en Dal Berg en Dal - Beerschot VA II Beerschot VA II
Betekom Betekom - Sint-Lenaarts Sint-Lenaarts
Schoonbeek-Beverst Schoonbeek-Beverst - Diest Diest
Witgoor Sport Witgoor Sport - KFC Turnhout KFC Turnhout
Eendracht Termien Eendracht Termien - Zwarte Leeuw Zwarte Leeuw
Esperanza Pelt Esperanza Pelt - Wellen Wellen
Geel Geel - KFC Eksel KFC Eksel
Zepperen-Brustem Zepperen-Brustem - Nijlen Nijlen
Eendracht Aalter Eendracht Aalter - Jong Lede Jong Lede
Couvin-Mariembourg Couvin-Mariembourg - Ostiches Ostiches
Jodoigne LS Jodoigne LS - Aische Aische
RAS Monceau RAS Monceau - Perwez Perwez
Rapid Symphorinois Rapid Symphorinois - Entité Manageoise Entité Manageoise
Crossing Schaerbeek Crossing Schaerbeek - Jeunesse Tamines Jeunesse Tamines
Onhaye Onhaye - Arquet Arquet
Wallonne Ciney Wallonne Ciney - Flénu Flénu
Richelle United Richelle United - Habay-la-Neuve Habay-la-Neuve
Sprimont Sprimont - Raeren-Eynatten Raeren-Eynatten
Waremme Waremme - Meix-Devant-Virton Meix-Devant-Virton
Wanze / Bas-Oha Wanze / Bas-Oha - Seraing II Seraing II
Marloie Sport Marloie Sport - Gouvy Gouvy
Longlier Longlier - Aywaille Aywaille
Braine Braine - Belœil Belœil
Elsautoise Elsautoise - Mormont Mormont

Provincial Antwerpen

Hoboken Hoboken - WS Schorvoort WS Schorvoort
De Kempen De Kempen - Berlaar-Heikant Berlaar-Heikant
Ternesse Ternesse - Loenhout Loenhout
's Gravenwezel-Schilde 's Gravenwezel-Schilde - Bevel Bevel
Zandhovense Zandhovense - Sporting Tisselt Sporting Tisselt
KBSK Retie KBSK Retie - Antonia Antonia
K. Kontich K. Kontich - Ranst Ranst
Vosselaar Vosselaar - Mariekerke Branst Mariekerke Branst

Provincial Brabant - ACFF

Léopold Léopold - BX Brussels BX Brussels
Stade Everois Stade Everois - Grez-Doiceau Grez-Doiceau
Sporting Bruxelles Sporting Bruxelles - Amicii Bruxelles Amicii Bruxelles
NSeth Berchem NSeth Berchem - Union Lasne-Ohain Union Lasne-Ohain
Tubize II Tubize II - Saint-Michel Saint-Michel
Kosova Schaerbeek Kosova Schaerbeek - Genappe Genappe
Saint-Josse Saint-Josse - Ixelles Ixelles
Auderghem Auderghem - Waterloo Waterloo

Provincial Brabant - VV

Herent Herent - Fenixx BeigHum Fenixx BeigHum
Bertem-Leefdaal Bertem-Leefdaal - Tervuren-Duisburg Tervuren-Duisburg
Olympia Wijgmaal Olympia Wijgmaal - Huldenberg Huldenberg
Sporting Kampenhout Sporting Kampenhout - Rotselaar Rotselaar
Stade Bierbeek Stade Bierbeek - Eppegem Eppegem
Kraainem Kraainem - Liedekerke Liedekerke
Elewijt Elewijt - Hoegaarden-Outgaarden Hoegaarden-Outgaarden
Eendracht Mazenzele Eendracht Mazenzele - Linden Linden

Provincial Hainaut

SG-Tertre-Hautrage SG-Tertre-Hautrage - Molenbaix Molenbaix
Antoing Antoing - Sporting Club Jemappes Sporting Club Jemappes
Gosselies Sports Gosselies Sports - Soignies Sports Soignies Sports
Neufvilles Neufvilles - Courcelles Courcelles
Naastois Naastois - Ransart Ransart
PAC Buzet PAC Buzet - Hornu Hornu
Nechin Nechin - Gilly Gilly
Péruwelz Péruwelz - Gerpinnes Gerpinnes

Provincial Liège

Hombourg Hombourg - Sart-Lez-Spa Sart-Lez-Spa
Ster-Francorchamps Ster-Francorchamps - FC Du Geer FC Du Geer
FC Eupen FC Eupen - UCE Liège UCE Liège
Hannut Hannut - RCS Stavelotain RCS Stavelotain
Tilffois Tilffois - Beaufays Beaufays
Mélen-Micheroux Mélen-Micheroux - Union Flémalloise Union Flémalloise
Trooz Trooz - JS Fizoise JS Fizoise
Aubel Aubel - Malmundaria Malmundaria

Provincial Limburg

Herk Herk - Bregel Sport Bregel Sport
HIH Hoepertingen HIH Hoepertingen - Park Houthalen Park Houthalen
Beringen Beringen - Achel Achel
Weerstand Koersel Weerstand Koersel - Turkse Rangers Turkse Rangers
Groen Star Bree-Beek Groen Star Bree-Beek - Sporting Nevok Gruitrode Sporting Nevok Gruitrode
Meeuwen Meeuwen - Herkol Herkol
Torpedo Hasselt Torpedo Hasselt - Helson Helchteren Helson Helchteren
Zonhoven United Zonhoven United - Eendracht Maasmechelen Eendracht Maasmechelen

Provincial Luxembourg

Libramont Libramont - RESC Houffaloise RESC Houffaloise
Nothomb-Post Nothomb-Post - Messancy Messancy
Sartoise Sartoise - Arlon Arlon
Vaux-Noville Vaux-Noville - Érezée Érezée
Harre-Manhay Harre-Manhay - Oppagne-Wéris Oppagne-Wéris
Ethe Belmont Ethe Belmont - Florenville Florenville
La Roche La Roche - Chaumont Chaumont

Provincial Namur

US Dinantaise US Dinantaise - Union Bossière Gembloux Union Bossière Gembloux
Meux II Meux II - Biesme Biesme
Flavion-Morialmé Flavion-Morialmé - Anhée Anhée
Nismes Nismes - Evelette-Jallet Evelette-Jallet
Chevetogne Chevetogne - Fernelmont-Hemptinne Fernelmont-Hemptinne
Spy Spy - Rochefort II Rochefort II
Beauraing Beauraing - Condruzien Condruzien
Grand-Leez Grand-Leez - Loyers Loyers

Provincial Oost-Vlaanderen

Standard Denderleeuw Standard Denderleeuw - Lembeke Lembeke
Kleit Maldegem Kleit Maldegem - Svelta Melsele Svelta Melsele
Sottegem Sottegem - Denderhoutem Denderhoutem
DT Borsbeke DT Borsbeke - Ardennen Ardennen
Haasdonk Haasdonk - Berlare Berlare
Munkzwalm Munkzwalm - Lokeren Doorslaar Lokeren Doorslaar
Destelbergen Destelbergen - Zeveren Sportief Zeveren Sportief
KSK Beveren KSK Beveren - Drongen Drongen

Provincial West-Vlaanderen

Bredene Bredene - Racing Waregem Racing Waregem
Rumbeke Rumbeke - Wevelgem City Wevelgem City
Diksmuide Diksmuide - Meulebeke Meulebeke
Dottignies Dottignies - Varsenare Varsenare
Moen Moen - Ardooie Ardooie
Oostnieuwkerke Oostnieuwkerke - Westrozebeke Westrozebeke
Sassport Boezinge Sassport Boezinge - Sparta Heestert Sparta Heestert

Serie A

Vitória Vitória - Bahia Bahia
Palmeiras Palmeiras - Flamengo Flamengo
Athletico Paranaense Athletico Paranaense - Internacional Internacional
Botafogo Botafogo - Juventude Juventude
Atlético Goianiense Atlético Goianiense - São Paulo São Paulo

Serie B

Ponte Preta Ponte Preta - Coritiba Coritiba

Serie C

Náutico Náutico - São Bernardo São Bernardo
Figueirense Figueirense - Ferroviário Ferroviário
Floresta Floresta - Botafogo PB Botafogo PB

Acreano

Galvez Galvez - Humaitá Humaitá
Independência Independência - Rio Branco Rio Branco

Rondoniense

Porto Velho EC Porto Velho EC 2 - 2 Gênus Gênus

Sul-Matogrossense

Operário FC MS Operário FC MS - Dourados Atlético Dourados Atlético

Gaúcho 2

Gaúcho Gaúcho - Veranópolis Veranópolis
Cruzeiro RS Cruzeiro RS - Esportivo Esportivo
Inter Santa Maria Inter Santa Maria - Bagé Bagé
Brasil Farroupilha Brasil Farroupilha - Passo Fundo Passo Fundo
Lajeadense Lajeadense - Futebol Com Vida Futebol Com Vida

Cearense 2

Icasa Icasa - Cariri Cariri

Paulista A3

EC São Bernardo EC São Bernardo - Grêmio Prudente Grêmio Prudente

Copa do Nordeste

Fortaleza Fortaleza - Altos Altos

Brasileiro Women

Internacional RS Internacional RS - Flamengo Flamengo
Atlético Mineiro Atlético Mineiro - Cruzeiro Cruzeiro

Chinese Super League

Henan Henan - Qingdao Hainiu Qingdao Hainiu
Meizhou Hakka Meizhou Hakka Postp. Shanghai Port Shanghai Port
Beijing Guoan Beijing Guoan - Qingdao West Coast Qingdao West Coast

China League One

Dalian Zhixing Dalian Zhixing 1 HT 0 Yanbian Longding Yanbian Longding
Dongguan United Dongguan United 0 HT 1 Chongqing Tongliang Long Chongqing Tongliang Long
Nanjing City Nanjing City - Suzhou Dongwu Suzhou Dongwu
Guangzhou Guangzhou Postp. Wuxi Wugou Wuxi Wugou

FA Cup

Qingdao Elite United Qingdao Elite United 0 90' 0 Hubei Istar Hubei Istar
Changle Jingangtui Changle Jingangtui 0 - 4 Hunan Billows Hunan Billows
Shanghai Shenshui Shanghai Shenshui 0 71' 1 Hainan Star Hainan Star
Qujing Yibu Qujing Yibu 0 HT 0 Guangxi Hengchen Guangxi Hengchen

Czech Liga

Slovan Liberec Slovan Liberec - Hradec Králové Hradec Králové
Slavia Prague Slavia Prague - Sigma Olomouc Sigma Olomouc
Pardubice Pardubice - Mladá Boleslav Mladá Boleslav
Slovacko Slovacko - Viktoria Plzen Viktoria Plzen

FNL

Viktoria Žižkov Viktoria Žižkov 0 13' 0 Chrudim Chrudim
Hanácká Hanácká - Dukla Praha Dukla Praha
Vysočina Jihlava Vysočina Jihlava - Sparta Praha II Sparta Praha II
Varnsdorf Varnsdorf - Prostějov Prostějov
Opava Opava - Vlašim Vlašim

3. liga ČFL A

Dukla Praha II Dukla Praha II 0 9' 0 Slavia Praha II Slavia Praha II
Bohemians 1905 II Bohemians 1905 II 1 11' 0 Táborsko II Táborsko II
Viktoria Plzeň II Viktoria Plzeň II - Admira Praha Admira Praha
Povltava FA Povltava FA - Loko Vltavín Loko Vltavín

3. liga ČFL B

Chlumec nad Cidlinou Chlumec nad Cidlinou 0 14' 0 Baník Souš Baník Souš
Slovan Liberec II Slovan Liberec II 1 12' 0 Jablonec II Jablonec II
Hradec Králové II Hradec Králové II 0 11' 0 Mladá Boleslav II Mladá Boleslav II
Teplice II Teplice II - Ústí nad Labem Ústí nad Labem
Sokol Brozany Sokol Brozany - Sokol Živanice Sokol Živanice

3. liga MSFL

Slovácko II Slovácko II 0 12' 0 Hodonín Hodonín
Uničov Uničov 0 11' 1 Karviná II Karviná II
Zlín II Zlín II - Frýdlant Frýdlant

3. Division Division A

Příbram II Příbram II 0 26' 1 Aritma Praha Aritma Praha
Jiskra Domažlice II Jiskra Domažlice II - Baník Sokolov Baník Sokolov
Jindřichův Hradec Jindřichův Hradec - Klatovy Klatovy

3. Division Division C

Trutnov Trutnov - Kosmonosy Kosmonosy
Union Nový Bydžov Union Nový Bydžov - Dobrovice Dobrovice
Turnov Turnov - Benátky nad Jizerou Benátky nad Jizerou
Čáslav Čáslav - Hlinsko Hlinsko

3. Division Division D

Zbrojovka Brno II Zbrojovka Brno II 0 14' 0 Velké Meziříčí Velké Meziříčí
Humpolec Humpolec - Sokol Tasovice Sokol Tasovice
Slavoj Polná Slavoj Polná - Břeclav Břeclav
Žďár nad Sázavou Žďár nad Sázavou - Havlíčkův Brod Havlíčkův Brod
Pelhřimov Pelhřimov - Ždírec nad Doubravou Ždírec nad Doubravou

3. Division Division E

Kozlovice Kozlovice - Baťov Baťov
Tatran Všechovice Tatran Všechovice - Strání Strání

3. Division Division F

Havířov Havířov Postp. Jeseník Jeseník
Krnov Krnov - Šumperk Šumperk
Bílovec Bílovec - Bospor Bohumín Bospor Bohumín
Beskyd Frenštát Beskyd Frenštát Postp. Vratimov Vratimov

Bundesliga

Werder Bremen Werder Bremen - Stuttgart Stuttgart
Borussia Dortmund Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen Bayer Leverkusen
Freiburg Freiburg - Mainz Mainz

2. Bundesliga

Karlsruhe Karlsruhe - Hertha Berlin Hertha Berlin
Hannover 96 Hannover 96 - St. Pauli St. Pauli
Hansa Rostock Hansa Rostock - Magdeburg Magdeburg

3. Liga

Waldhof Mannheim Waldhof Mannheim - Rot-Weiss Essen Rot-Weiss Essen
Preußen Münster Preußen Münster - Freiburg II Freiburg II
Ulm Ulm - Jahn Regensburg Jahn Regensburg

Regionalliga Nordost

Hertha BSC II Hertha BSC II - Chemnitzer FC Chemnitzer FC
Carl Zeiss Jena Carl Zeiss Jena - BAK 07 BAK 07
Babelsberg Babelsberg - Energie Cottbus Energie Cottbus

Regionalliga Nord

Hannover 96 II Hannover 96 II - VfB Oldenburg VfB Oldenburg
Eimsbütteler TV Eimsbütteler TV - Holstein Kiel II Holstein Kiel II
St. Pauli II St. Pauli II - Drochtersen / Assel Drochtersen / Assel

Regionalliga Südwest

Schott Mainz Schott Mainz - Eintracht Frankfurt II Eintracht Frankfurt II
FSV Frankfurt FSV Frankfurt - Stuttgarter Kickers Stuttgarter Kickers
Stuttgart II Stuttgart II - TSV Steinbach TSV Steinbach

Oberliga Mittelrhein

BCV Glesch / Paffendorf BCV Glesch / Paffendorf Cancelled Bonn-Endenich Bonn-Endenich
Porz Porz - Hürth Hürth
Siegburger SV Siegburger SV - Eintracht Hohkeppel Eintracht Hohkeppel
Bergisch Gladbach Bergisch Gladbach - Hennef 05 Hennef 05
Union Schafhausen Union Schafhausen - Borussia Freialdenhoven Borussia Freialdenhoven
Frechen Frechen - Bonner SC Bonner SC
Fortuna Köln II Fortuna Köln II - Germania Teveren Germania Teveren
Vichttal Vichttal - Blau-Weiß Königsdorf Blau-Weiß Königsdorf

Oberliga Westfalen

Bövinghausen Bövinghausen - Gievenbeck Gievenbeck
Eintracht Rheine Eintracht Rheine - Vreden Vreden
Türkspor Dortmund Türkspor Dortmund - Finnentrop / Bamenohl Finnentrop / Bamenohl
Sportfreunde Lotte Sportfreunde Lotte - Sportfreunde Siegen Sportfreunde Siegen
Westfalia Rhynern Westfalia Rhynern - Brünninghausen Brünninghausen
Victoria Clarholz Victoria Clarholz - ASC Dortmund ASC Dortmund
Ennepetal Ennepetal - Wattenscheid 09 Wattenscheid 09

Oberliga Nordost-Süd

VfL Halle VfL Halle - Arnstadt Arnstadt

Oberliga Baden-Württemberg

Sonnenhof Großaspach Sonnenhof Großaspach - VfR Mannheim VfR Mannheim

Oberliga Bremen

ESC Geestemünde ESC Geestemünde - Komet Arsten Komet Arsten

Oberliga Nordost-Nord

Makkabi Makkabi - Neustrelitz Neustrelitz
Tasmania Berlin Tasmania Berlin - Eintracht Mahlsdorf Eintracht Mahlsdorf
Union Fürstenwalde Union Fürstenwalde - Sparta Lichtenberg